Odkurzacz nie musi być drogi

Każda pani domu pragnie mieć dom lśniący czystością, ale jak najmniejszym nakładem pracy i czasu. Szkoda, że porządek nie jest tak uczynny, jak bałagan i nie robi się sam. Jak zatem zapanować nad domem i mieć czas dla siebie?
Podobno najhigieniczniej byłoby odkurzać raz dziennie. Powiedzmy, sobie szczerze, że mało kto ma tyle czasu i chęci, by stosować się do tego polecenia. Normą jest odkurzanie 2-3 razy w tygodniu. W przypadku obecności zwierząt i małych dzieci można zgodzić się na częstsze użycie odkurzacza. Jeśli jesteśmy właścicielami mocno gubiącego sierść psa, polecane są specjalne odkurzacze mające w zestawie turbo szczotkę.
By odkurzać jak najsprawniej, należy zadbać o jakość naszego odkurzacza i wybrać z rankingu odkurzaczy taki najlepiej dostosowany do naszych potrzeb najlepiej na rankingu odkurzaczy specjalnie przygotowanym dla wybrednych klientów.

Do małej kawalerki wystarczy klasyczny odkurzacz, do 200 metrowego mieszkania, idealne są odkurzacze automatyczne. Zapewniają one niebywałą oszczędność czasu!
Pamiętajmy także, by co pewien czas wymieniać filtr w odkurzaczu oraz monitorować zapełnienie worka. Im więcej w worku śmieci, tym mniejszy procent wciąganego brudu z podłogi. Ostatecznie musimy przejechać szczotką w jednym miejscu kilka razy, by zebrać wszystkie okruchy. Strata czasu i pieniędzy. Nerwów również.
Nim przystąpimy do odkurzania, usuńmy z podłogi i wypoczynku wszelkie niepotrzebne przedmioty. Koce i dywaniki, najpierw dokładnie wytrzepmy. Dla zachowania higieny domowej pracy otwórzmy szeroko okna.

W parze usuwamy kurz i wietrzymy pomieszczenie. Dwa w jednym, to hasło klucz, przy szybkim i efektownym sprzątaniu. Ciekawym gadżetem do odkurzacza są pałeczki, bądź tabletki zapachowe. Porządek będzie nie tylko widać, ale i czuć. Nie mówiąc o tym, że ładne aromaty uprzyjemniają domowe obowiązki.

Kanapy odkurzaj za użyciem specjalnej szczotki. Najlepiej je rozłożyć w celu uprzątnięcia. Sama się zdziwisz, ile okruchów chowa się w zagłębieniach! Co tydzień daj odkurzacz do ręki silniejszemu domownikowi z nakazem dokładnego sprzątnięcia, także za meblami! Ty w tym czasie rozkoszuj się latte, a co!
Nie masz siły wycierać kurzy? A odkurzacze, to od czego są? Załóż najdelikatniejszą z dołączonych szczotek i voila! Odkurz z książek, z półek, ze stołu, z blatu, gdzie ci się podoba! Pies naniósł piachu do posłania- odkurz, dziecko ma zakurzone miśki, też odkurz. Dzięki takiemu odkurzani znowu będziesz miała dwa w jednym. A kurze zetrzesz sobie za tydzień albo i dwa.
Dzięki tym radom twój dom będzie posprzątany szybko i sprawnie, przy jak najmniejszym nakładzie energii. Powodzenia!